600-lecie Miasta Łomża na witaczach przy drogach wjazdowych i wyjazdowych

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. 600-lecie Miasta Łomża na...

Z nadejściem Nowego 2018 Roku weszliśmy w Wielki Jubileusz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Chcemy, żeby informacja o tym, że od sześciu wieków tworzymy miejski organizm, dotarła do jak największej liczby osób. To, że od stuleci stanowimy silną i rozwijającą się społeczność, jest dla nas powodem do dumy.

Jednym z działań, które kierują do naszych gości jubileuszowy sygnał, stała się wymiana witaczy, które stoją na drogach wjazdowych i wyjazdowych prowadzących do i z naszego miasta. „Odświeżone” tablice zawierają logo jubileuszu 600–lecia nadania Łomży praw miejskich oraz logo „Zasmakuj w Łomży”.

Odświeżone witacze przygotowane zostały po to, by Ci, którzy jedynie przejazdem bywają w naszym mieście, dowiedzieli się, że kultura i tradycja Łomży tworzona jest od wieków. A dla tych, którzy już znają i kochają Łomżę, mają stanowić lapidarne   przypomnienie o historii naszego miasta. Jako mieszkańcy Łomży jesteśmy bowiem dumni, że od 600 lat posiadamy prawa miejskie i historia naszej miejscowości jest częścią historii Polski.