Uroczysta Msza święta na rozpoczęcie jubileuszowego roku

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Uroczysta Msza święta na...

W dniu 7 stycznia 2018r. w kościele par. Św. Brunona w Łomży o godz. 9.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem  ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego w intencji naszego miasta. Będzie to Msza Św., podczas której nastąpi inauguracja modlitwy z okazji 600 lecia – nadania praw miejskich Miastu Łomża.

 

Modlitwa z okazji 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży

 

Boże, nasz Ojcze!

Od tysiąca lat w dolinie Narwi, na Ziemi Łomżyńskiej, my i nasi ojcowie poznawaliśmy Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga. Uczyliśmy się postaw patriotycznych i życia dla innych.
W roku obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży, w sytuacji wielu trudnych wyzwań, powierzamy się na nowo Twojej Opatrzności, a świadomi słabości i grzeszności, prosimy o Twoje niezgłębione Miłosierdzie.
Błogosław biskupom, kapłanom, alumnom, zgromadzeniom zakonnym oraz wiernym świeckim. Twojej opiece powierzamy Władze Łomży, rodziny, młodzież i dzieci, osoby samotne, seniorów, chorych i cierpiących.
Duchu Święty! Pomóż nam rozeznać, jak docierać z Ewangelią do zagubionych, uzależnionych, porzuconych i niewierzących mieszkańców naszego miasta. Ucz nas, jak ofiarnie, odpowiedzialnie i owocnie pracować na rzecz naszej małej Ojczyzny.
Tych, którzy już ukończyli swoją ziemską wędrówkę obdarz Chryste życiem wiecznym.
Maryjo, Matko Pięknej Miłości! Tobie zawierzamy nasze miasto. Pamiętaj o nas i racz wstawiać się za nami, aby nie zabrakło nam silnej wiary, ufnej nadziei i żaru miłości między nami.
Nasi święci Patronowie: św. Wawrzyńcze, św. Brunonie z Kwerfurtu, św. Andrzeju Bobolo, św. Janie Pawle II – módlcie się za nami!

Amen.