Hala Targowa została zasłonięta

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Hala Targowa została zasłonięta
      W piątek 27 kwietnia zabytkowa Hala Targowa, przebudowywana na Halę Kultury, została przysłonięta siatką wielkoformatową, prezentującą edukacyjną oś czasu. Znajdziemy na niej 20 najważniejszych dat z historii naszego miasta. Zaczyna się od IX wieku, czyli osadnictwa wczesnośredniowiecznego w granicach naszego miasta, a kończy na jubileuszowym 2018 roku. Opisy dat tłumaczone są na dwa języki: angielski i rosyjski. Całość zaprezentowana jest na przedwojennych fotografiach Starego Rynku.

       Prace przy przebudowie Hali Targowej na Halę Kultury potrwają do końca sierpnia 2019 roku. W podziemiu modernizowanego budynku planuje się przeznaczenie pomieszczeń na salę wielofunkcyjną do podejmowania działań interdyscyplinarnych, toalety, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze utworzona zostanie sala wielofunkcyjna z zapleczem, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej, toaleta publiczna i szatnie. W przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych. Na piętrze mają zostać zlokalizowane sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol wystawienniczy z komunikacją, a także antresole. Na realizację przedsięwzięcia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dofinansowanie w wysokości prawie 10 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.