Czerwcowa modlitwa w intencji Łomży

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Czerwcowa modlitwa w intencji...

Od pół roku, co miesiąc, modlimy się w intencji Łomży i jej mieszkańców, dziękując za sześćset lat rozwoju miasta. W czerwcu- głównym miesiącu obchodów wielkiego jubileuszu- Msza święta sprawowana będzie w matce łomżyńskich kościołów, katedrze pw. św. Michała Archanioła.

 Msza jubileuszowa odbędzie się w niedzielę 3. czerwca o 12.00. Jak co miesiąc, wspólne spotkanie mieszkańców Łomży będzie okazją do odmówienia modlitwy przygotowanej z myślą o jubileuszu sześćsetlecia nadania Łomży praw miejskich.

Oto jej słowa:

Boże, nasz Ojcze!
Od tysiąca lat w dolinie Narwi, na Ziemi Łomżyńskiej, my i nasi ojcowie poznawaliśmy Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga. Uczyliśmy się postaw patriotycznych i życia dla innych.
W roku obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży, w sytuacji wielu trudnych wyzwań, powierzamy się na nowo Twojej Opatrzności, świadomi słabości i grzeszności, prosimy o Twoje niezgłębione Miłosierdzie.
Błogosław biskupom, kapłanom, alumnom, zgromadzeniom zakonnym oraz wiernym świeckim. Twojej opiece powierzamy Władze Łomży, rodziny, młodzież i dzieci, osoby samotne, seniorów, chorych i cierpiących.
Duchu Święty! Pomóż nam rozeznać, jak docierać z Ewangelią do zagubionych, uzależnionych, porzuconych i niewierzących mieszkańców naszego miasta. Ucz nas, jak ofiarnie, odpowiedzialnie i owocnie pracować na rzecz naszej małej Ojczyzny.
Tych, którzy już ukończyli swoją ziemską wędrówkę obdarz Chryste życiem wiecznym.
Maryjo, Matko Pięknej Miłości! Tobie zawierzamy nasze miasto. Pamiętaj o nas i racz wstawiać się za nami, aby nie zabrakło nam silnej wiary, ufnej nadziei i żaru miłości między nami.
Nasi święci Patronowie: św. Wawrzyńcze, św. Brunonie z Kwerfurtu, św. Andrzeju Bobolo, św. Janie Pawle II – módlcie się za nami! Amen.

 

Także w dniach uroczystego świętowania jubileuszu, katedra przyjmie mieszkańców chcących  pomodlić się za Łomżę.

  1. czerwca Mszę świętą w intencji miasta celebrował będzie Jego Ekscelencja Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Modlitwa rozpocznie się o 10.00. Kwadrans wcześniej, na placu katedralnym zostanie poświęcona figura Chrystusa niosącego krzyż.