Kościół rektoralny zaprasza na Msze w intencji Łomży

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kościół rektoralny zaprasza na...

Każda z niedzielnych Mszy świętych, sprawowanych 8. lipca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, będzie celebrowana w intencji naszego miasta i jego mieszkańców. Wyjątkowo uroczysta celebracja modlitwy jubileuszowej odbędzie się zaś o godz. 12.30.

 

Przez łomżyniaków nazywany często „małym kościółkiem” czy kościołem seminaryjnym, kościół rektoralny na Pl. Jana Pawła II ma ciekawą historię i niezwykłe wnętrze, z zachowanymi płaskorzeźbami, polichromią i zdobieniami architektonicznymi właściwymi dla cerkwi, która istniała w tym miejscu przed 1918 rokiem.

 

W niedzielę, 8. lipca kościół rektoralny zaprasza wszystkich, którzy chcą pomodlić się w intencji Łomży. Wszystkie Msze święte celebrowane tego dnia, będą poświęcone naszemu miastu i jego mieszkańcom.

 

Modlitwą przygotowaną z myślą o wielkim jubileuszu Łomży będzie można pomodlić się o godz. 7.00, 9.00 i 12.30. Ta ostatnia Msza zyska wyjątkowo uroczystą oprawę, połączoną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

Przypominamy słowa jubileuszowej modlitwy w intencji Łomży:

 

Boże, nasz Ojcze!
Od tysiąca lat w dolinie Narwi, na Ziemi Łomżyńskiej, my i nasi ojcowie poznawaliśmy Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga. Uczyliśmy się postaw patriotycznych i życia dla innych.
W roku obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży, w sytuacji wielu trudnych wyzwań, powierzamy się na nowo Twojej Opatrzności, świadomi słabości i grzeszności, prosimy o Twoje niezgłębione Miłosierdzie.
Błogosław biskupom, kapłanom, alumnom, zgromadzeniom zakonnym oraz wiernym świeckim. Twojej opiece powierzamy Władze Łomży, rodziny, młodzież i dzieci, osoby samotne, seniorów, chorych i cierpiących.
Duchu Święty! Pomóż nam rozeznać, jak docierać z Ewangelią do zagubionych, uzależnionych, porzuconych i niewierzących mieszkańców naszego miasta. Ucz nas, jak ofiarnie, odpowiedzialnie i owocnie pracować na rzecz naszej małej Ojczyzny.
Tych, którzy już ukończyli swoją ziemską wędrówkę obdarz Chryste życiem wiecznym.
Maryjo, Matko Pięknej Miłości! Tobie zawierzamy nasze miasto. Pamiętaj o nas i racz wstawiać się za nami, aby nie zabrakło nam silnej wiary, ufnej nadziei i żaru miłości między nami.
Nasi święci Patronowie: św. Wawrzyńcze, św. Brunonie z Kwerfurtu, św. Andrzeju Bobolo, św. Janie Pawle II – módlcie się za nami! Amen.