„600 lat! Łomżyńskie historyjki obrazkowe” – komiks

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności, Publikacje
  4. /
  5. „600 lat! Łomżyńskie historyjki...

600 lat łomżyńskiej historii zapisane na kartach, czyli sprawa na pozór prosta. Ale historia ta została zapisana nie tylko samymi słowami, lecz również – obrazkami. „600 lat! Łomżyńskie historyjki obrazkowe” to komiks wypełniony po brzegi twórczością młodych adeptów sztuki komiksu.

Komiksowi artyści uczęszczali na warsztaty poświęcone właśnie temu tematowi nie tylko w roku ubiegłym, ale już w 2017, a teraz z dumą możemy czytać i oglądać efekty ich pracy. Warsztaty prowadzone były przez Patryka Lutrzykowskiego, absolwenta pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży, a obecnie zawodowego twórcy komiksów.

Ta wyjątkowa publikacja przedstawia historię naszego miasta – ale taką szczególną, widzianą oczami dzieci i młodzieży. Nie mogło oczywiście zabraknąć również legend, tych mniej i bardziej znanych; tych mniej i bardziej magicznych. Młodzi twórcy przedstawili także swoje wizje przyszłości Łomży, wyjątkowo dla niej przychylne.

W komiksie „600 lat! Łomżyńskie historyjki obrazkowe” nie zabrakło też przedstawienia kluczowych dla historii naszego miasta postaci, naświetlenia roli, jaką odegrali. Choć znajdziemy tu całe rozdziały poświęcone „zmyślakom”, wszystkie postaci i wydarzenia historyczne przedstawione są na podstawie wykładu Michała Kaczyńskiego z Archiwum Państwowego. Młodzież miała więc okazję połączyć przyjemność z bardzo ciekawą lekcją historii.