Festyn zdrowia w SP 1

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Festyn zdrowia w SP...

W dniu 8 czerwca, w ramach obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży zorganizowano festyn zdrowia pod hasłem „Być fit dla Łomży”. Imprezę zorganizowały nauczycielki: pani Ewa Zabielska wdrażająca prozdrowotny  program ,,Trzymaj formę” oraz pani Monika Łada wraz z klasą II d gimnazjalną, której jest wychowawczynią. Klasa ta realizowała  projekt edukacyjny, mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, doskonale wpisujący się w idee dbałości o kondycję fizyczną  uczniów naszej szkoły.

W planie festynu znalazły się przedstawienia dotyczące racjonalnej dietetyki, gry
i zabawy sportowe oraz quizy promujące właściwe odżywianie. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali różnorodne stoiska  zachęcające do  jedzenia warzyw i owoców oraz do skosztowania przepysznych zdrowych przekąsek. Interesujący, bogaty program festynu
i piękna letnia aura sprawiły, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Licznie przybyła młodzież i dzieci wraz z opiekunami. Festyn uatrakcyjniła obecność Grupy Ratowniczej Nadzieja,  specjalistek w zakresie żywienia z Centrum Dietetycznego Naturhause, a także czterech formacji tanecznych ze studia BKStep w Łomży prowadzonych przez panią Adriannę Rajkowską, które swoimi żywiołowymi pokazami uświetniły imprezę.

Tegoroczny festyn w Szkole Podstawowej Nr 1 był także okazją do podsumowania konkursu plastycznego ,,Jemy zdrowo i kolorowo”, do którego przystąpiły wszystkie łomżyńskie szkoły podstawowe  w kategorii wiekowej klas I –III oraz pobliskie przedszkola.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele interesujących, niezwykle barwnych i świadczących o rozumieniu istoty zdrowego żywienia prac. Autorzy wyróżnionych  dzieł  otrzymali dyplomy wraz z nagrodami, które wręczyła dyrektor naszej placówki, pani Krystyna Kamińska.  Galerię zwycięskich  prac można oglądać w holu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży.

 

Halina Rogowska – nauczyciel SP 1