Konkurs uświetniający obchody 600-lecia w SP1

  1. Strona główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Konkurs uświetniający obchody 600-lecia...

W dniu 24 maja 2018 roku w Naszej Szkole odbył się konkurs uświetniający obchody 600-lecia nadania praw miejskich miastu Łomża. W murach SP 1 gościliśmy przedstawicieli łomżyńskich szkół podstawowych wraz z opiekunami – SP 4, SP 7, SP 9, SP 10. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące naszego miasta: budowli, interesujących miejsc, topografii, ciekawostek historycznych. Młodzież wykazała się imponującymi wiadomościami o Łomży! Poszczególne zespoły intensywnie konsultowały się w swoim gronie, szczególnie, kiedy odpowiedzi wcale nie były oczywiste.

Oto wyniki:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 9
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10

Naszą szkołę reprezentowali: Wojtek Kowalczyk, Szymon Jaworowski oraz Konrad Strzelecki z kl. 3 A-g. GRATULUJEMY!!!

Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki a do zwycięzców powędrowały również puchary.

 

Iwona Bazydło – nauczyciel SP1